Po pandemijos visi pajutome, kaip pasikeitė mūsų darbo įpročiai: nuotolinis darbų atlikimas, planavimas, organizavimas, bendravimas. Įmonės greitai prisitaikė prie nuotolinio darbo, dėl to biurai ištuštėjo ir tapo tik papildomomis išlaidomis. Tačiau prisitaikius prie naujų darbo įpročių atsirado ir kitų problemų, kurios ištirpdė „nuo devynių iki penkių“ darbo ribas, tapo sunku jausti kolektyvo pulsą ir palaikyti bendravimą tarp organizacijos žmonių.
CNN atlikto tyrimo duomenimis, po trejų metų pandemijos JAV organizacijose pastebimas darbuotojų sugrįžimas į biurus, kurių užimtumas viršija 50 proc. Iš to, ką matyti, biuro, kaip darbo erdvės, samprata niekur nedingo, biuro erdvės tiesiog transformavosi ir tapo lankstesnės, tvaresnės, saugesnės ir efektyviau naudojamos.
Mūsų komanda sukūrė skaitmeninės rinkodaros agentūros Expertmedia biuro interjero dizainą. Projekto tikslas buvo išlaikyti pusiausvyrą ir sukurti funkcionalias, lengvai transformuojamas erdves, į kurias kolektyvas norėtų sugrįžti. Projektuodami atkreipėme dėmesį į pasikeitusius darbo įpročius, išlaikėme atstumus tarp darbo vietų ir sprendėme vėdinimo sistemos klausimus, kurie po pandemijos tapo neatsiejama higienos dalimi. Ypatingą dėmesį skyrėme patalpų ergonomikai, kuri išlaisvintų personalą nuo neefektyvių srautų, netrukdomo bendravimo tarp skirtingų padalinių, o darbuotojai galėtų laisvai rinktis, kur ir kaip nori dirbti.
Interjere darbuotojai gali judėti ratu ir pajusti erdvės gilumą. Stiklinės pertvaros leido išsaugoti maksimalų į erdvę patenkančios dienos šviesos kiekį, nes tai turi ypač didelę įtaką mūsų produktyvumui.
Žinoma, smagiausia dalis – apšvietimas, kurio kūrime nuvažiuojame kelis papildomus kilometrus. Apšvietimas turi atitikti higienos normas ir užtikrinti visišką komfortą darbuotojams. Išmaniajam apšvietimui sukūrėme jutiklius, kurie reaguoja į dienos šviesą ir nustato reikiamą apšvietimą darbo erdvėms. Tvarus ir efektyvus sprendimas palaiko subalansuotą apšvietimą ir taupo elektros sąnaudas. Pagrindiniu interjero leitmotyvu tapo „Tic-Tac-Toe“, kurie yra ne tik žinomo vaikystės žaidimo simboliai, bet ir universalūs ženklai, leidžiantys lengvai juos pritaikyti, šviestuvai, dekoras ir LED NEON formos. Toks sprendimas biuro erdvei suteikė daugiau žaismingumo.