/
Gyvenamasis
/
Mikro Butas Senamiestyje

Mikro Butas Senamiestyje

City: Vilnius
/
Total Area: 36
/
Year: 2023
Vilnius
/
36
/
2023
Interior Architects: Linas Jurevičius, Jolanta ČižytėType: ResidentialPhoto By: Lina Adi Photography
Pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje XVII amžiaus senumo architektūroje slypi 36 m2 ploto butas. Pirmą kartą įžengus į objektą pasitiko chaotiška erdvių geometrija ir visa puokštė tarybinių laikų improvizacijų, kurias reikėjo suvaldyti ir paversti jaukiais ir funkcionaliais namais.
Kūryboje neapseita be inžinerinių iššūkių, pergalvojom kiekvieną namų centimetrą nepažeidžiant autentiškos architektūros ir funkcionaliai išsprendėme santechnikos, elektros, vėdinimo, šildymo, dujų, vandens filtrų ir visas kitas nematomas sistemas. Išsprendę funkcinius prioritetus ieškojome estetikos, kuri būtų stilinga ir pagarbi architektūrai. Prieškambarį ir pagrindinį namų kambarį skiria arka, todėl pabrėžėme ją suteikiant retro ovalumo. Apdailai pasirinkome organišką spalvų paletę ir natūralias medžiagas: molio tinką, eglutės rašto ąžuolinį parketą ir eco perdirbtas plyteles. Bauhaus stiliaus biskvitines plyteles derinome su terrazzo paviršiais. Biskvito formos leitmotyvas atsikartoja baldų geometrijoje ir fasaduose. Interjero baldų akcentu tapo charakteringas ratano tinklas.
Eklektišką interjero stilių prisijaukinome projektavimo procese, viskas palaipsniui atrado vietą ir prasmę. Interjere savo vietą rado Mocarto laikų 1749m. pianinas, kuris byloja apie namų meilę muzikai. Vonios kambaryje įrengėme chromoterapijos akcentą – kintančio spalvų spektro apšvietimą duše, kuris stimuliuoja pojūčius, atpalaiduoja kūną ir pozityviai veikia proto būseną.

Other works